Drobečková navigace

Úvod > Školka > Zajímá nás > Nekvalitní spánek - unavený mozek

Nekvalitní spánek - unavený mozekfcb MÁMA LOGOPEDKA
 
NEKVALITNÍ SPÁNEK = UNAVENÝ MOZEK, který si nezvládl zapamatovat to, co se během dne naučil. tělo, které nestihlo načerpat nové síly. Jak po takové noci vykročit do nového dne s úsměvem a dostatkem energie? Jak udržet pozornost tam, kde je to třeba? Jak podat dobrý kognitivní výkon? Kde vzít dobrou náladu? Jak nabýt silnou imunitu? Kde hledat motivaci a chuť k učení se něčemu novému? Napadá mě spousta dalších otázek. 
 
_
 
Uvědomujeme si, jak důležitý je KVALITNÍ SPÁNEK a věnujeme mu dostatečnou pozornost a péči? Kvalitní spánek není jen o počtu hodin, které prospíš. Mnohem více záleží na tom JAK je prospíš.
 
_
 
DÝCHÁ ÚSTY. Dýchá ztěžka. Chrápe. Skřípe zuby... tělo říká, že NĚCO NEFUNGUJE TAK, JAK MÁ. Mozku se nedostává dostatek kyslíku. Věnuj tomu pozornost. Změna je možná kdykoliv, jen není pohodlná a děje se postupně.
 
_
 
Způsob, jakým dýcháš, výrazně ovlivňuje kvalitu tvého bytí, aniž si to uvědomuješ. Tvoje nálada. Tvoje reakce. Tvoje energie. Tvoje koncentrace. Tvoje pohotovost. Tvůj výkon v práci. TVOJE ZDRAVÍ!
 
Tvoje dítě, jeho nálada, reakce, energie, koncentrace, pohotovost, učení...JEHO ZDRAVÍ!
 
_
 
Děkuju za SDÍLENÍ ❤️, ráda si přečtu Tvoje postřehy v komentářích.
 
_
 
Zuzana Blažková, máma & klinická logopedka