Úvod > Školka > Zajímá nás > Logopedie JINAK

Logopedie JINAK

Nezapomínejme, že děti potřebují získat dostatek zručnosti v jemně motorických aktivitách ještě předtím, NEŽ jim DÁME TUŽKU DO RUKY. Malé děti prochází velmi intenzivním motorickým vývojem. POHYBEM SE UČÍ vnímat a uvědomovat si a co nejpřesněji OVLÁDAT SVÉ TĚLO, jeho polohy, napětí & uvolnění ve svalech. Motorika ruky se rozvíjí ve stejně zběsilém tempu za předpokladu, že má dostatek příležitostí.

Není náhoda, že naše neposedy přitahují aktivity, které motoriku přirozeně rozvíjejí a PŘIPRAVUJÍ tak RUKU pro KRESLENÍ, PSANÍ i správný úchop.

Házet, chytat, mačkat, točit, kutálet, bouchat, plácat, tahat, sbírat, vybírat, nabírat, lechtat, štípat, hladit, mávat, škrábat, míchat, ďobat, nimrat, hníst, válet, utírat, mazat, otevírat, zavírat, skládat, rozkládat,...kdykoliv, kdekoliv a cokoliv, co je pro ně bezpečné.

Vyhledávejme nejrůznější povrchy, materiály a konzistence, protože právě příležitost dělá mistry.

Děkuji za SDÍLENÍ ZuzAnna, máma & klinická logopedka; zdroj: facebook.com/logopedieJINAK.cz

Více o Grafomotorice JINAK jsem už napsala tady:

m.facebook.com/story.php?story_fbid=3619656834763749&id=1276618869067569